Tapahtumakalenteri

Koristekuva

1. JAKSO  10.8. – 30.9.2022 

TI     9.8.    Opettajien VESO-päivä klo 9-15
KE    10.8.    Koulu alkaa klo 9.00 kaikilla, oppitunnit klo 11.05/11.25 alkaen, ykköset rohjo klo 14.15-15
TO    11.8.    
PE    12.8.    Kesäkuun uusintojen tulokset Wilmassa
MA    15.8.    
TI    16.8.    
KE    17.8.    Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    18.8.    
PE    19.8.    School to Belong Kick off (etätapahtuma) klo 10.15-11.00 
MA    22.8.    
TI    23.8.    
KE    24.8.    Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    25.8.    
PE    26.8.    RO: ykkösten iltapäivä klo 11.05-14.10, 2. vsk ja 3. vsk: 75 min (palkki 5)
MA    29.8.    
TI    30.8.    
KE    31.8.    Lukiolaisten liiton esittely ykkösille klo 9.45-10.15, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    1.9.    
PE    2.9.    TJ100
MA    5.9.    
TI    6.9.    Ryhmänohjaus klo 9.30-10.00:YO-koeinfo abeille, 1. ja 2. vsk. tiimitapaamiset (palkki 3) 
KE    7.9.    Koulukuvaus, Opekokous klo 14.15, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    8.9.    Yhteisöllinen OHR klo 14-15
PE    9.9.    
MA    12.9.    YO-koe: äidinkieli ja kirjallisuus, lukutaidon koe
TI    13.9.    
KE    14.9.    YO-koe: UE, ET, YH, GE, TE, KE,  Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    15.9.    Ryhmänohjaus klo 12.30-13.00 
PE    16.9.    YO-koe: vieras kieli, pitkä oppimäärä
MA    19.9.    YO-koe: ruotsi
TI    20.9.    YO-koe: matematiikka
KE    21.9.    6-palkin päättötunnit
TO    22.9.    YO-koe: PS, FI, HI, FY, BI, 8-palkin päättötunnit
PE    23.9.    PÄÄTTÖVIIKKO, YO-koe: äidinkieli ja kirjallisuus, kirjoitustaito ja S2
MA    26.9.    PÄÄTTÖVIIKKO, YO-koe: vieras kieli, lyhyt oppimäärä
TI    27.9.    PÄÄTTÖVIIKKO
KE    28.9.    PÄÄTTÖVIIKKO
TO    29.9.    PÄÄTTÖVIIKKO
PE     30.9.    PÄÄTTÖVIIKKO

2. JAKSO 3.10.-29.11.2022   

MA    3.10.    
TI    4.10.    School to belong: Minä riitän -luento itsemyötätunnosta nuorille (etäluento) klo 10.15-11.00
KE    5.10.    Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    6.10.    
PE    7.10.    Tarraliivikilpailu klo 12.55-14.10
MA    10.10.    Erasmus-projekti: Turkin matka 10.10.-16.10.
TI    11.10.    
KE    12.10.    1. jakson arviointi Wilmassa, opekokous klo 14.15, Älä jätä roikkuun -paja klo 14.15, ykkösten vanhempainilta klo 17.30
TO    13.10.    Ryhmänohjaus klo 9.30-10.00 
PE    14.10.    Ilmoittautuminen uusintaan päättyy

MA 17.10 - PE 21.10. syysloma

MA    24.10.    
TI    25.10.    
KE    26.10.    Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    27.10.    
PE    28.10.    Uusintakoe klo 14.15-17.15
MA    31.10.    
TI    1.11.    
KE    2.11.    YO-ilmoittautumisinfo abeille klo 9.30, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    3.11.    
PE    4.11.    
MA    7.11.    Uusintojen tulokset Wilmassa, School to belong -teemaviikko alkaa
TI    8.11.    
KE    9.11.    Abien vanhempainilta klo 17.30, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    10.11.   Syksyn yo-kokeiden tulokset kouluille, AMK:n kampuspäivä pääkaupunkiseudulla
PE    11.11.    
LA    12.11.    Opettajien VESO-päivä Nousiaisten lukiolla
MA    14.11.    
TI    15.11.    
KE    16.11.    Opekokous klo 14.15, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    17.11.    8. palkin päättötunnit
PE    18.11.    
MA    21.11.    7. palkin päättötunnit
TI    22.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
KE    23.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
TO    24.11.    PÄÄTTÖVIIKKO 
PE    25.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
MA    28.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
TI    29.11.     PÄÄTTÖVIIKKO

3. JAKSO 30.11.2022-7.2.2023   

KE    30.11.    
TO    1.12.    
PE    2.12.    Itsenäisyys- ja yo-juhla klo 13.00
MA    5.12.    Taksvärkkipäivä
TI    6.12.    Itsenäisyyspäivä
KE    7.12.    2. jakson arviointi Wilmassa,  opekokous klo 14.15, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    8.12.    
PE    9.12.    Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
MA    12.12.    
TI    13.12.    
KE    14.12.    Uusintakoe klo 14.15-17.15
TO    15.12.    12.30-13.00 Pikkujoulurohjo 
PE    16.12.    
MA    19.12.    
TI     20.12.    
KE    21.12.    Joulujuhla /joulukirkko
MA    9.1.    Kevätlukukausi alkaa
TI    10.1.    
KE     11.1.    Uusintojen tulokset Wilmassa, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    12.1.    
PE    13.1.    Ilmoittautuminen hyväksytyn kurssin uusintaan päättyy
MA    16.1.    12.30-13.00 RO Mitä kuuluu? -kysely
TI    17.1.    
KE    18.1.    Älä jätä roikkuun -paja klo 14.15. Esittelyilta yhdeksäsluokkalaisille ja huoltajille klo 17.30 
TO    19.1.    
PE    20.1.    Hyväksytyn kurssin/opintojakson uusintakoe klo 14.15-17.15
MA    23.1.    Abien tentti-ilmoittautuminen päättyy
TI    24.1.    
KE    25.1.    RO:12.30-13.00 lukuvuosikysely, opekokous klo 14.15, Älä jätä roikkuun -paja 14.15
TO    26.1.    8-palkin päättötunnit
PE    27.1.    YO-koeinfo abeille klo 9.30
MA    30.1.    Hyväksytyn kokeen uusintojen tulokset Wilmassa; 7-palkin päättötunnit
TI    31.1.    PÄÄTTÖVIIKKO
KE    1.2.    PÄÄTTÖVIIKKO
TO    2.2.    PÄÄTTÖVIIKKO
PE    3.2.    PÄÄTTÖVIIKKO
MA    6.2.    PÄÄTTÖVIIKKO
TI    7.2.    PÄÄTTÖVIIKKO

4. JAKSO 8.2. – 6.4.2023             

KE    8.2.    
TO    9.2.    Penkkarit
PE    10.2.    Wanhojen päivä
MA    13.2.    
TI    14.2.    RO klo 12.55-14.10, ensi vuoden valinnat 
KE    15.2.    RO klo 9.30-10.00: valintojen pohdintaa pienryhmissä
TO    16.2.    
PE    17.2.    Wanhojen kahvit

MA 20.2 - PE 25.2. talviloma

MA    27.2.    
TI    28.2.    3. jakson arviointi Wilmassa, RO klo 9.30-10.00: valintojen pohdintaa pienryhmissä
KE    1.3.    Erasmus lentopallo klo 12-14, Opekokous klo 14.15
TO    2.3.    
PE    3.3.    Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
MA    6.3.    
TI    7.3.    RO klo 9.30-10.00 
KE    8.3.
TO    9.3.    
PE    10.3.    Uusintakoe klo 14.15-17.15
MA    13.3.    
TI    14.3.    YO-koe: äidinkieli, lukutaidon koe/suomi toisena kielenä -koe
KE    15.3.    
TO    16.3.    YO-koe: vieras kieli, lyhyt oppimäärä
PE    17.3.    YO-koe: äidinkieli, kirjoitustaidon koe
MA    20.3.    YO-koe: vieras kieli, pitkä oppimäärä
TI    21.3.    
KE    22.3.    YO-koe: matematiikka
TO    23.3.    Uusintojen tulokset Wilmassa
PE    24.3.    YO-koe: PS, FI, HI, FY, BI
MA    27.3.    YO-koe: toinen kotimainen kieli
TI    28.3.    8-palkin päättötunnit
KE    29.3.    YO-koe: UE, ET, YH, KE, GE, TE, 6. palkin päättötunnit
TO    30.3.    PÄÄTTÖVIIKKO
PE    31.3.    PÄÄTTÖVIIKKO
MA    3.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
TI    4.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
KE    5.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
TO    6.4.    PÄÄTTÖVIIKKO

5. JAKSO 11.4. – 3.6.2023        

TI 11.4.  
KE 12.4.  
TO 13.4.  
PE 14.4.  
MA 17.4.  
TI 18.4.  
KE 19.4. Kakkosten vanhempainilta klo 17.30
TO 20.4. RO klo 9.30-10.00
PE 21.4. 4. jakson arviointi Wilmassa
MA 24.4.  
TI 25.4.  
KE 26.4. Opekokous klo 14.15
TO 27.4.  
PE 28.4. Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
MA 1.5. Vappu
TI 2.5.  
KE 3.5.  
TO 4.5.  
PE 5.5. Uusintakoe
MA 8.5.  
TI 9.5.  
KE 10.5.  
TO 11.5.  
PE 12.5. Kukan ja Flooran -päivän juhlahetki klo 13.00-13.15
MA 15.5.  
TI 16.5. Uusintojen tulokset Wilmassa
KE 17.  
TO 18.5. Helatorstai
PE 19.5. Erasmus urheilu klo 12.55-14.10
MA 22.5. RO klo 12.30-13.00 
TI 23.5.  
KE 24.5. 6. palkin päättötunnit
TO 25.5. 8. palkin päättötunnit
PE 26.5. PÄÄTTÖVIIKKO
MA 29.5. PÄÄTTÖVIIKKO
TI 30.5. PÄÄTTÖVIIKKO
KE 31.5. PÄÄTTÖVIIKKO
TO 1.6. PÄÄTTÖVIIKKO, opekokous klo 13
PE 2.6. PÄÄTTÖVIIKKO; ilmoittautuminen hyväksytyn kurssin/opintojakson uusintaan päättyy
LA 3.6. Lakkiaiset klo 10.30
MA 5.6.  
TI 6.6.  
KE 7.6. 5. jakson arviointi klo 9 opiskelijoilla Wilmassa
TO 8.6. Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
PE 9.6.  
MA 12.6. Uusintakoe (hyväksytyn ja hylätyn opintojakson), tulokset Wilmassa pe 11.8.2023