Seuraparlamentti

Kaupungin liikuntapalveluilla ja liikuntaseuroilla on yhteinen tahtotila ja päämäärä: edistää kaupunkilaisten hyvinvointia – välineenä liikunta!  Seuraparlamentin tehtävänä on tiivistää seurojen ja kaupungin sekä eri seurojen välistä yhteistyötä. Seuraparlamentti keskustelee laaja-alaisesti liikunta-asioista, tekee esityksiä ja antaa lausuntoja ajankohtaisista asioista. Seuraparlamentti on seurojen valitsema asiantuntijaelin, jolla ei ole päätäntävaltaa.

Ketkä seuraparlamentissa vaikuttavat?

Seuraparlamentin edustajat on liikuntaseurojen valitsemia henkilöitä.  Lisäksi seuraparlamenttiin kuuluu kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäseniä sekä kaupungin liikuntapalveluiden edustaja. Puheenjohtaja on seurojen valitsema liikuntaseuroja edustava henkilö.

Seuraparlamentin jäsenet

  • Kai Lagerström, Merimaskun Ahto ry, kai.lagerstrom(at)gmail.com
  • Arttu Pulkkinen, Aurinko Golf ry, arttu.pulkkinen(at)aurinkogolf.fi
  • Jani Aaltonen, SB Naantali ry, jani.aaltonen(at)gmail.com
  • Hannele Moskajärvi, Armonlaakson Vaeltajat ry, armonlaaksonvaeltajat(at)gmail.com
  • Virva Raittola-Lehmuskoski, Liikuntaseura Naantali ry, virva.raittola(at)ldnainternet.net
  • Marja Kytönen, VG-62 ry, marja.kytonen(at)vg-62.fi
  • Tiia Leinonen, Rymättylän Soihtu ry, tiia.leinonen(ati)kolumbus.fi
  • Jussi Tähti, Naantalin Koripalloilijat ry, jussistara(at)gmail.com
  • Aleksi Mehto, Naantalin Löyly ry, aleksi.mehto(at)naantalinloyly.fi
  • Maria Hvittfelt-Kuusinen, Naantalin Voimistelijat ry, mahvku(at)gmail.com
  • Jukka Ahokas, Naantalin Purjehdusseura ry, jukka.ahokas(at)nps.fi
  • Sauli Glad, Naantalin Taekwondo ry, sauli.glad(at)naantalintaekwondo.fi

Seuraparlamentin sihteeri

  • Maija Puolakanaho, Naantalin kaupunki

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan edustajat

  • Marianne Mertsola-Markkanen, marianne.mertsola-markkanen(at)naantali.fi
  • Markus Helenius, markus.helenius(at)naantali.fi
  • Sami Rantanen, sami.rantanen(at)naantali.fi
Liikuntapalvelupäällikkö
Organisaatio
Sivistyspalvelut
Yksikkö
47112-Liikuntatoiminta
Matkapuhelinnumero
040 063 8398
Sähköposti
etunimi.sukunimi@naantali.fi
Address

Sivistystoimisto, Tullikatu 11

Asiasanat

Kulttuuri ja vapaa-aika
Liikunta ja urheilu